Mercedes-Benz

Oświadczenie Mercedes-Benz Warszawa o pandemii COVID-19

18.03.2020

Zdrowie naszych pracowników i klientów oraz bezpieczeństwo pracy są najwyższym priorytetem naszej firmy. W związku z epidemią koronawirusa COVID-19, Mercedes-Benz Warszawa, spółka odpowiadająca za sprzedaż pojazdów i części samochodowych Mercedes-Benz, EQ i smart, podjęła wszelkie konieczne działania mające na celu zapewnienie bezpiecznych warunków pracy wszystkim pracownikom.
Powołano zespół kryzysowy, który spotyka się regularnie, monitoruje i analizuje sytuację, opracowuje i zatwierdza ewentualne kolejne wewnętrzne procedury oraz przygotowuje potencjalne scenariusze dalszych działań.
W firmie zostały podjęte liczne działania prewencyjne, zarówno informacyjno-edukacyjne dotyczące wirusa, jego objawów, ryzyka kontaktu z zarażonymi, higieny osobistej i postępowania w przypadku zagrożenia zarażeniem, jak i środki zapobiegawcze rozprzestrzenianiu się wirusa. W toaletach i pomieszczeniach socjalnych do dyspozycji pracowników są płyny i żele bakteriobójcze do rąk. Firma odwołała planowane działania marketingowe (eventy), organizuje spotkania w formie tele- lub video-konferencji. Podróże służbowe zostąły zredukowane do minimum. Służby sprzątające wykonują dodatkowe czynności, jak np.  dezynfekcja sprzętu i mebli.
W firmie zostały zastosowane liczne działania prewencyjne. Obecna sytuacja nie wymaga żadnych dalszych kroków, jednakże firma jest gotowa na wprowadzenie dodatkowych procedur dla dobra naszych pracowników i klientów.
Jednocześnie informujemy, że nasz Salon jest czynny w godzinach 10:00-18:00, a nasz Serwis od 23 marca jest otwarty w godzinach 8:00-16:00.
Zapraszamy także do kontaktu mailowego z naszymi Doradcami pod info-mbw@daimler.com lub telefonicznego pod +48 22 312 70 00.