Mercedes-Benz

Poznaj aplikacje Mercedes-EQ

Autor: Tomasz Zalewski

Świat Mercedes–EQ to nie tylko piękne samochody, to także usługi, technologia i innowacje. Dzięki najnowszym elektrycznym modelom uzyskujesz dostęp do całego ekosystemu Mercedes-EQ, w tym do wielu aplikacji.  

Mercedes me Charge

Zapewnia dostęp do ogólnoeuropejskiej stacji szybkiego ładowania Ionity. Dzięki pakietowi Ionity nabywcy modelów EQ mogą ładować swoje pojazdy po obniżonej cenie (0,29 euro za kilowatogodzinę). Istnieje również możliwość otrzymania jednej faktury zbiorczej.

Charging at home

Idealnym uzupełnieniem Mercedes- EQ jest Mercedes-Benz Wallbox Home. Dzięki niemu samochód jest w stanie naładować się w kilka godzin z maksymalną mocą 22 kW. LED-owa lampka wskazuje czy pojazd jest już naładowany. Zanim taki Wallbox pojawi się w domu klienta sprawdzane są warunki do montażu. Dla klientów Mercedesa instalacja jest możliwa po preferencyjnych cenach. 

EQ Ready App

Aplikacja pozwala się dowiedzieć czy jesteśmy gotowi na elektromobilność dzięki 7-dniowej cyfrowej jeździe testowej. Biorąc pod uwagę różne warunki środowiskowe, takie jak temperatury zewnętrzne i osobisty styl jazdy, algorytm oblicza osobiste zapotrzebowanie na energię elektryczną. Aplikacja przekaże informacje dotyczące infrastruktury ładowania na trasach każdego dnia. Po 7 dniach otrzymamy ostateczne wyniki.

Aplikacja Mercedes me

Pozwala właścicielowi modelów EQ sprawdzić poziom naładowania akumulatora, czas jego ładowania oraz siłę ładowania. Mercedes me daje nam także możliwość włączenia wstępnej wentylacji oraz ogrzewania kabiny pojazdu, inteligentnego zaplanowania trasy z uwzględnieniem poziomu naładowania akumulatora i związanych z nim przerw, a także możliwość znajdowania stacji ładowania w czasie podróży. Istnieje opcja wybrania celu podróży w aplikacji Mercedes me w smartfonie oraz przesyłanie tych danych do nawigacji w pojeździe.

Aplikacja Mercedes me Eco Coach

Pomaga przybliżyć klientom świat elektromobilności. W formie rozrywki Eco Coach zapoznaje kierowców modeli EQ z możliwościami ich aut. Osoby postępujące zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się w aplikacji mają szansę udoskonalić swój styl jazdy oraz zmniejszyć zużycie energii, co daje ogromną korzyść na środowiska. Zdobyte w aplikacji punkty można wykorzystać na wyjątkowe usługi, a także oferty. 

Dowiedz się więcej: